Azymut na ochronę środowiska czyli nowe cele PAW Sp. z o.o.

Kurczące się zasoby naturalne, a z drugiej strony rosnące góry śmieci to niechlubny obraz współczesnej rzeczywistości człowieka żyjącego w XXI wieku. Dlatego zdecydowaliśmy się podjąć działania ku racjonalnemu korzystaniu z surowców i energii.
Kolejnym celem marki PAW Decor Collection jest podjęcie działań zgodnych z naturą, w trosce o środowisko. Naszym wkładem w walkę ze zmianami klimatycznymi jest wykorzystanie surowców odnawialnych, których kontrolowane pochodzenie jest potwierdzone przez certyfikat FSC. W dzisiejszych czasach wytwarzamy coraz większą ilość odpadów, tym samym wykorzystując zasoby naszej planety. W związku z tym, szczególnie skupiamy się na produktach z recyklingu i podlegającym biodegradacji. Wiele osób myli te dwa pojęcia, dlatego warto poznać dzielące je różnice. Recykling to działania przemysłowe mające na celu przekształcenie odpadów w surowiec zdolny do ponownego wykorzystania w nowych materiałach. Biodegradacja natomiast jest biochemicznym rozkładem materii, minimalizującym ilość odpadów oraz pozwalającym na uzyskanie wysokogatunkowego nawozu bądź surowca do zastosowań przemysłowych.
W ten model produkcji i produktu świetnie wpisuje się nasza kolekcja serwetek We Care, które pochodzą w bibuły z recyklingu, a dodatkowo nadają się do ponownego wykorzystania. Zadbaliśmy także o folię z PLA, która produkowana jest ze skrobi kukurydzianej i ulega biodebradacji. Już niebawem przedstawimy Państwu inne nowości, które są w ostatniej fazie przygotowań produkcyjnych.